Δύσκολή νίκη πέτυχε ο ΚΑΟΔ εκτός έδρας με αντίπαλο τον Ηρακλή Καβάλας, η ομάδα του Νίκου Γρηγοριάδη βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο 36-34. Όμως στην επανάληψη πάτησε γκάζι και κέρδισε τελικά 66-77.
Στο αγωνιστικό κομμάτι ο ΚΑΟΔ μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και έδειξε ότι είναι το Φαβορί με την πρώτη περίοδο να κλείνει 18-22. Στη δεύτερη περίοδο οι Πράσινοι έχασαν την αυτοσυγκέντρωση τους και βρέθηκαν να είναι πίσω στο σκορ στο τέλος του ημιχρόνου με 36-34.
Στην επανάληψη ο ΚΑΟΔ ήταν καλύτερος και με μεγάλο πρωταγωνιστεί τον Αμπελακιώτη και τους : Χαρισμίδη και Λαζαρίδη, πίεσε για την ανατροπή. Στην Τρίτη περίοδο λοιπόν έπαιξε ωραίο μπάσκετ σημειώνοντας 24 πόντους ενώ τα πήγε καλά και στο αμυντικό κομμάτι καθώς δέχτηκε μόλις 14. Στην 4η και τελευταία περίοδο ο ΚΑΟΔ έλεγχε το παιχνίδι και κατάφερε και πήρε την νίκη με 66-77 φτάνοντας στην 14η νίκη του στο πρωτάθλημα.
Από τον ΚΑΟΔ ξεχώρισαν οι: Χαρισμίδης, Λαζαρίδης και Αμπελακιώτης.

Δεκάλεπτα : 18-22, 36-34 ημ , 50-58, 66-77.
ΚΑΟΔ: Γαϊτανιδης Ε 3(1) Γαϊτανιδης Β 1 Χαρισμιδης 17(1) Θεοδωρίδης 2. Ροξενος . Γρηγορίου Καρατσομπανης 8 Αμπελακιωτης 26(1) Σαββογλου Κουταλιδης Μελιαδης 2 Λαζαρίδης 18(2) Γεωργιάδης.